Pláže

Kde se na Zakynthu vykoupat

Krajina ostrova Zakynthos s obrovskými útesy na severu a nížinami na jihu nabízí turistům možnost vybrat si z mnoha druhů pláží. A záleží jen na konkrétním jedinci, co preferujete. Na Zakynthu můžete například navštívit několik krásných písečných pláží, přístupných pouze z moře, kde lze najít klid a soukromí i v polovině srpna. Co ale všechny pláže spojuje, je azurově modré moře, zlatavý písek, malebná krajina ostrova Zakynthos a dechberoucí západy slunce.

Pláže podle pobřeží

Pláže ostrova lze rozdělit do tří charakteristických skupin podle toho, kde se nacházejí. Tyto skupiny tvoří západní pobřeží, východní pobřeží a konečně jižní zálivy. Západní pobřeží se proslavilo především díky nádherné přírodní pláži Navagio s vrakem údajné pašerácké lodi. Spadají sem pláže jako již zmiňovaná pláž Ztroskotání a pak také Plakaki, Porto Roxa, Porto Limniona, Porto Stenitis a Porto Vromi. Východní pobřeží by se dalo specifikovat jako více rozmanitější, s plážemi jako je Agios Nikolaos, Alykes, Alikanas, Ampoula,Tsilivi, Donkey či třeba Psarou. Nejmenší část tvoří jižní záliv Laganas. Právě tady hnízdí vzácné želvy karety obrovské a tady je také zřízen mořský park Zakynthos. Nachází se tu pláže jako Capo Marathia, Limni Keri, Kaminia, Porto Koukla, Agios Sostis, Laganas, Kalamaki a třeba i Dafni.

Šnorchlování a potápění

Skalnaté zátoky jsou velmi dobré pro milovníky šnorchlování, kteří mohou ve vodách ostrova Zakynthos obdivovat bohatý život pod mořskou hladinou. Proto, pokud vás baví flora a fauna mořského světa, si nezapomeňte přibalit šnorchl, masku a ploutve. Litovat tohoto rozhodnutí určitě nebudete. Za nejoblíbenější místo se považuje okolí ostrůvku Marathonisi v zálivu Laganas. Za přístrojovým potápění dojíždějí zájemci do okolí pláže Agios Nikolaos. Oblíbenými se v posledních letech staly i ponory přímo z lodě, které nabízejí zajímavější a hlavně širší nabídku pro potápění.

Vodní sporty

Pokud patříte mezi vyznavače vodních sportů, měli byste se zaměřit na východní pobřeží. Zde jsou velká turistická střediska právě pro tyto aktivity dokonale vybavená. V jižní části Laganaského zálivu se s vodními sporty a zábavou na vodní hladině téměř nesetkáte. Důvodem je ochranné pásmo Národního mořského parku Zakynthos. Veškeré atrakce jsou zde tím pádem omezeny. K dispozici jsou jen šlapadla a kajaky.