Autor

Jmenuji se Ladislav Široký a jsem projektovým manažerem s dlouholetou zkušeností v automobilovém průmyslu. Narodil jsem se v malém městě na jihu České republiky a odmalička jsem byl fascinován auty. Můj zájem o automobilovou techniku následně nasměroval i můj profesní život. Po ukončení střední školy jsem se vydal cestou, zaměřenou na strojírenství.

Po dokončení studia na Vysoké škole strojní a elektrotechnické v Plzni jsem začal pracovat pro jednu z předních společností, dodávající komponenty pro automobilový průmysl. Zde jsem získal cenné zkušenosti v oblasti projektového řízení. Vedl jsem týmy nadšených profesionálů na různorodých projektech. V průběhu své kariéry jsem měl možnost pracovat na několika projektech pro nadnárodní automobilky.

Práce projektového manažera je psychicky i časově velmi náročná. Mé povolání mi stále přináší radost a jsem rád, že jsem si zvolil právě tento obor. Mám rád výzvy a rychlý tempa práce. Ovšem jednou za čas je třeba z pracovního tempa vystoupit a nechat odpočinout nejen tělu, ale především duši.

Mimo svou práci se hodně a rád věnuji rodině. Jsem hrdým otcem dvou dětí a manžel milující ženy. Rodina je pro mne velmi důležitá a i při mém pracovním vytížení se snažím vyhradit si dostatek času na společné aktivity. Rádi spolu trávíme víkendy, chodíme na výlety do přírody a podporujeme své děti ve všech jejich zájmech.

Jedním z největších potěšení mého života je cestování. Co si vybavují, již od malička jsem toužil cestovat. A nezáleželo tolik na tom, zda po naší zemi, nebo za hranice. Mojí oblíbenou destinací je v současnosti Řecko. Vedle úžasných pláží a čistého moře nabízí taktéž poutavou kombinaci bohaté historie, krásné přírody a v neposlední řadě i úžasného jídla. Rád se procházím starobylými uličkami historických jader starých měst nebo objevuji malebné pláže na pobřeží řeckých ostrovů. Cestování mi pomáhá nejen přijít na jiné myšlenky, ale i třeba získat novou inspiraci a nápady, které následně mohu aplikovat ve své práci.