Doprava

Taxi

Jízda taxi se na ostrově Rhodos, stejně jako na všude jinde v Řecku a Evropě, vždy měří taxametrem. Ceny taxi jsou v Řecku stanoveny zákonem. Máte-li jakékoli stížnosti, kontaktujte Řecké turistické informační středisko (EOT) a poznamenejte si číslo taxíku. Pokud byste si chtěli vzít taxi, tak stojí běžně před obchody nebo na volné ulici. Lze si ho zavolat i telefonicky. Rhodos má více než 400 taxíků a stejně jako na dalších ostrovech v Řecku, i na Rhodu jsou taxíky velmi levné.

Autobusová doprava

Veřejná městská autobusová společnost zajišťuje ve městě Rhodos dopravu po pěti různých trasách. Projet každou z tras trvá zhruba 45 minut a autobusy jezdí každý den od 6:00 do 21:00 hodin. Vozy jsou modré, aby se dobře rozpoznaly od ostatních linek. Výchozím bodem je zastávka v přístavu Mandraki v centru města. Autobusy slouží také všem vesnicím podél západního pobřeží až po Kamiros a Embonas.

Za všechny ostatní trasy mimo město Rhodos je odpovědná další autobusová společnost. Tyto autobusy se dobře rozpoznají svou žlutou barvou. Podrobné informace o jízdních řádech a autobusových spojeních získáte u vašeho hotelu, od svého průvodce nebo z turistické kanceláře. Exkurze autobusem jsou rozhodně doporučovány, jde o levnou alternativu k pronájmu automobilů. Lístky jsou řešeny v autobusu.

Auta

Pronájem aut, mopedů, motocyklů a jízdních kol je možný ve všech větších městech ostrova Rhodos. Doporučuje se si porovnat více autopůjčoven a srovnat si ceny. K pronájmu vozidla je potřeba pouze platný řidičský průkaz plus příslušná třída daného vozidla.