Mykonos

Řecká tradice

Mykonos, to je Ibiza Řecka. Krásný kykladský ostrov, který vypadá stejně jako malebná pohlednice. Bílé domky s květinami, modrými okny a dveřmi. Při procházkách v zapadlých vesničkách tady turisté uvidí ručně malované ulice, četné větrné mlýny, komíny, spousty malých kostelů a krásných restaurací a kaváren, zvoucí kolemjdoucí k návštěvě.

Noční život

I když se to nezdá, ostrov Mykonos je centrem nočního života. Zábavní průmysl, pokud se tak dá tento obor v souvislosti s řeckými ostrovy vůbec použít, je na Mykonu velmi rozvinutý. To dělá z ostrova Mykonos atraktivní destinaci pro dovolenou především mezi mladšími ročníky. Na ostrov také s oblibou cestují turisté, kteří se chtějí bavit a užívat si nejen na plážích během dne, ale i po setmění. Je ovšem nutno též dodat, že i když se tu konají hojně navštěvované ostrovní párty, nejsou tak silné a hlučné jako třeba na ostrovech Ios a Kos. Návštěvníci Mykonu tak budou moci v noci v klidu a ničím nerušeni spát. Hlavním městem ostrova je Chora.

Ostrov Mykonos má reputaci jako letní letovisko pro převážně homosexuální muže. Těžko říci, kde k této pověsti přišel, protože tento rozšířený mýtus není pravda. Pravdou je, že gay club je na ostrově přítomen. Jde ale o fascinující místo pro bohaté a slavné, což bude každému návštěvníkovi ostrova Mykonos naprosto jasné hned, jak se podívá na ceny v nabídkách.

Kapka historie

Ostrov byl kdysi velmi chudý a lidé se tady pokoušeli nějak přežít v suché a poměrně drsné zemi. Hlavním odvětvím obživy na ostrově Mykonos byl lov mořských hub a také stavba lodí.