Kdy se na ostrov Zakynthos vypravit?

Možnosti dle měsíců

Květen

V tomto měsíci začíná za ostrově Zakynthos letní sezóna a turisté se spolu s místními mohou radovat z prvních horkých dnů. V tuto dobu je ostrov Zakynthos prakticky stále bez turistů a většina ubytovacích zařízení je prázdná. Je to ideální čas pro prožití příjemného dne u moře na plážích, které bývají v sezóně rušné a hojně navštěvované. Ostrov v té době jen kvete a prakticky na každém kroku mohou jeho návštěvníci obdivovat množství rozkvetlých květin.

Červen

V červnu se začínají objevovat první skutečně horké dny a pláže se stávají ideálním místem k pobytu u vody po celý den. Teplota moře se pomalu šplhá k ideálním hodnotám a pláže na ostrově Zakynthos se pomalu začínají plnit turisty.

Červenec

V Červenci je již velmi horko, ale čerstvý a chladivý vítr, vanoucí na pevninu od moře, pobyt velice zpříjemní. V tuto dobu bývá ostrov Zakynthos plný turistů a jde o hlavní sezónu pro strávení dovolené nejen na tomto populárním řeckém ostrově. Abyste mohli v noci dobře spát, je lepší si zajistit klimatizaci.

Srpen

V srpnu je téměř na chlup stejné teplé počasí jako v červenci, ale s větší vlhkostí. V tomto měsíci je také Zakynthos plný turistů, zejména z Itálie. Během dne tu panuje čilý ruch a turisté se navečer přesunují z pláží do barů, nočních klubů, diskoték a dalších zábavních podniků. Srpen je ideální měsíc pro ty, kteří milují ruch, zábavu a společnost!

Září

Teplota vzduchu začíná pomalu klesat a pláže se pomalu vylidňují. Nejlepší čas na návštěvu zakynthských pláží je v poledne, kdy jsou teploty nejvyšší a na modré obloze září horké slunce. Je to ideální měsíc pro odpočinek a poznávání ostrova. Turisté jsou v září na Zakynthu v kontaktu s přírodou a hlavně bez masové turistiky.

Podnebí

Během letního období, od května do října, je déšť na ostrově Zakynthos velmi vzácný. Teploty se pohybují mezi 30 a 40 stupni Celsia. V dopoledních hodinách obvykle fouká čerstvý vánek, tak typický pro tento malebný ostrov ve vodách Jónského moře.