Navrhované výlety

Skopelos stojí za poznání

Pokud máte možnost strávit na ostrově Skopelos více jak jeden den, určitě byste se měli vydat alespoň na krátký výlet po okolí. Skopelos patří do ostrovů Sporadského souostroví a je mnohem klidnější než třeba sousední ostrov Skiathos. V okolí se nachází spousta křišťálově čistých zátok, které jsou obklopeny sytě zelenými lesy borovic. Díky dostatku vláhy patří Skopelos mezi oblíbené destinace pro dovolenou mezi milovníky přírody.

Tipy na výlety

Glossa a Agios Ioannis

Naše návrhy na výlety a místa, která můžete na ostrově Skopelos navštívit. Za vidění určitě stojí vesnička Glossa nedaleko severozápadního pobřeží ostrova a útes Agios Ioannis, ležící o necelé 4 kilometry dále na východním pobřeží. Cestou si projdete krásnou obec Glossa, procházet se budete hlavním přístavem a dalšími menšími vesničkami ostrova Skopelos. Glossa má tradiční architekturu a u přístavu zvou na něco dobrého z darů moře rybí taverny.

Kvůli skvělému koupání je dobré se přesunout do Loutraki nebo vesničky Elios. Krásný záliv, ve kterém si turisté určitě odpočinou a zrelaxují, leží asi 10 kilometrů jižním směrem od vesničky Glossa. V odpoledních hodinách se lze vypravit cestou ke kostelu Agios Ioannis Kastri, vzdáleného asi 6 kilometrů východně od Glossy. Je to ten slavný kostel, kde se točili svatební scény z filmu Mamma Mia! Nachází se na samotném vrcholu útesu. Kostel není normálně otevřený veřejnosti, ale je odtud nádherný výhled po okolí. S přicházejícím večerem lze odtud sledovat krásný západ slunce.

Hlavní město

Budete-li mít více času, tak druhý volný den můžete navštívit hlavní město ostrova Skopelos. Tato obec je paradoxně daleko méně frekventovaná než Glossa. Je ale neméně krásná, s kamennými domy a červenými střechami. Pár kilometrů na východ od města jsou krásné byzantské kláštery. K nejzajímavějším stavbám patří opevnění kláštera Agia Varvara a pak samotný klášter Evangelistria. V poledne je nejlepší zamířit do vesničky Stafilos, která se může pyšnit jednou z nejkrásnějších pláží na Skopelu. Pláž je vzdálená asi 4 kilometry jižně od města. Tato idylická pláž je vlastně krátký úsek pobřeží, obklopený nádhernou krajinou. Oblázková pláž na konci skalnatého kopce je obklopena sytě zelenými stromy.

Agnontas a Panormos

Třetí volný den se cestovatelům doporučuje navštívit další dvě krásné pláže Skopelu Agnontas a Panormos. Obě jsou umístěny v jihozápadní části ostrova a koupání na nich se bude určitě líbit každému.