Podnebí

Ostrov slunce

Slunečný ostrov Rhodos se nachází v oblasti, kde panuje středomořské podnebí. To je charakteristické suchými, teplými léty a deštivými, teplotně mírnými zimami. Rhodos během léta je tak ideální destinací pro turisty, milující dovolenou strávenou u moře na pláži. Počasí je v období od dubna do konce listopadu stabilní. Slunce svítí každý den na bezmračné obloze a větry, vanoucí ze severu a západu, přinášejí od moře příjemně chladivý vzduch dokonce i uprostřed létě.

Meltemi

Stabilní vítr, vanoucí na ostrově Rhodos ze západu na východ, místní nazývají Meltemi. Přichází kvůli silnému tlakovému rozdílu mezi západním a východním Středomořím. Meltemi je znatelné hlavně na západní straně Rhodu, což činí ze západního pobřeží eldorado pro windsurfery, kitesurfery a další plachtaře. Zimní měsíce jsou mírné a často tu vyskytuje náhlým silný a vydatný déšť. Sníh se tu neobjevuje téměř nikdy ani zimě, výjimkou občas bývá vrchol nejvyšší hory na ostrově Rhodos Attavrios.

Teploty

Jaro je na Rhodu obzvláště krásné. Když na zem začnou dopadat první opravdu hřejivé sluneční paprsky, ostrov se během několika dní stane mořem květin. Optimální koupací počasí panuje na Rhodu od začátku června až do poloviny října. V tomto období dosahuje teplota moře až 25 stupňů Celsia. Se svými v průměru 280 slunečními dny ročně je Rhodos nejslunnějším ostrovem ve Středomoří. Vzhledem k příznivému a mírnému podnebí tu lze kupříkladu některé druhy ovoce a zeleniny sklízet i dvakrát ročně. Rajčata se tu dokonce pěstují po celý rok. Pokud chcete Rhodos procestovat pěšky, měli byste tak učinit na jaře nebo na podzim, to nejsou teploty ve vnitrozemí ještě tak vysoké.